Arduino Eksperimenti

Pabeidzot otro pulksteni domāju kā šo pulksteni uzlabot un samazināt detaļu izmaksas un palielināt funkciju iespējas.

Gribēju vairāk iepazīt “Arduino” platformu, kas būs daļa no nākošā pulksteņa. Cītīgi meklējot interneta ir ari dažas versijas kur ar Arduino tiek apvienots ar Nixie tūbām, kas paver daudz dažādu modifikāciju un papildinājumu iespējas manam pulkstenim. Piemēram var pievienot modinātajā funkciju, automātiskā laika uzstādīšanu nosakot pozīciju ar GPS. Kā arī saglabāt laiku kad pulkstenim ir pārrauta enerģijas padeve, kā arī iespējas pievienot termometru un hronometru un daudz citu opciju. Arduino pēdējos gados ir palicis populārs DIY veidotāju sabiedrībā, šo kustību arī atbalsta daudzi forumi un lapas kurās ir daudz mācību līdzekli ar piemēriem un kodiem. Kā viens piemērs ir “Instructables.com” kurā cilvēki dalās ar to ko ir uztaisījuši un kā to ir uztaisījuši.

Tātad atradu mājaslapu “ArduiNIX.com” kura izmanto Arduino Uno un papildus divus čipus, kas Arduino zemo signāla līmeni pārvērš 160v lai varētu vadīt Nixie tūbas. Protams kā ļoti daudzos piemēros visi izmanto pašu Arduino Uno plati un pieliek klāt tādu kā paplašinājumā plati. Man tas liekas nepareizi. Jo pati Uno plate sastāv no mikročipa, paplašinājumā konektoriem kas ir pa tiešo savienoti ar čipu un tad ir pats programmēšanas modulis ar usb konektoru, kā ari dažas citas komponentes, ka ledi indikācijai un lineārās strāvas pārveidošanas čips, ja grib lietot barošanas avotu kas lielāks par 5v. Man tas liekās nepareizi un ļoti izšķērdīgi. Un zināju ka var nopirkt atsevišķos čipus un tos programmēt, kas ir daudz saprotamāks manam domāšanas veidam, tas ir, ieprogrammējam čipu kas maksa 2-3€ un katram pievienojam savu kristālu un dažus kapacitorus un mums par katru projektu nav jāmaksā 25-30€, kā mēs darītu ja pirktu atsevišķus Arduino Uno plates. Bet no sākuma izmēģināju vienkāršus projektus ar Arduino lai vairāk iepazītos, un pamācītos programmēšanas valodu, kas ir apmērām kā C++ un C apvienojums, kurš ir atvieglināts lai lietotājam būtu vieglāk to rakstīt un saprast.

Hello World
Hello World

Pieslēdzu LCD displeju un augšup lādēju vienkāršu Hello World kodu, kas nāk kopa ar Arduino programmatūru, tad pievienoju NTC rezistoru (pretestība kurā mainās lineāri ar temperatūras maiņu)  un izveidoju termometru. Tas bija ļoti vienkārši to apvienojot ar Hello World kodu, iznākuma sanāk displejs kurš rāda esošo temperatūru. Papildus pievienoju kodu kas iedala temperatūru dažādos sektoros un katram sektoram ir savs nosaukums, ko displejs parāda pie attiecīgas temperatūras.

Temperatūra
Temperatūra

Nākošo ko izmēģināju ir vienkāršu kontrolējamu mašīnu veidotu no veciem datora DVD korpusiem un vadāmu ar Apple TV pulti. Izmantoju motorus kas jau man bija pieejami. Lai mazjaudīgo Arduino izeju palielinātu izmantoju tranzistorus H-bridge salikumā, tas palielina Arduino izejas jaunu.  Vel viens plus ir ka šādi var viegli mainīt motora virzienu, kā arī bremzēt ar motoru neļaujot tam griezties.

Arduino mašīna
Arduino mašīna

 

Veicot vairākus dažādus mazus projektus apradu ar programmatūru un tā plašām iespējām. Kā vienu no beidzamajiem projektiem izveidoju paplašinājuma karti priekš Arduino Uno ar kuru var programmēt atsevišķus čipus, kurus pēc tam lietoju pulksteņa veidošanā un arī citos foršos projektos.

Arduino čipu programmetajs
Arduino čipu programmetajs

Video from vimeo

 

 

Leave a Comment