Koka microSD lasītājs

Nezinu kā tas sanāca vai no kā smēlos ideju, bet apkārt mētājās usb mircoSD kartes lasītājs bez korpusa. Domāju ka korpusu varētu uztaisīt no koka. Kādu laiciņu atpakaļ, vasarnīcā Saulkrastos, raku ārā plūmes koka saknes, lai to vieta varētu stādīt kaut ko.. Laužot, cērtot un plēšot stumbrus un saknes ārā no zemes saglabāju dažus gabalus, jo koka krāsas bija tik spilgtas, lai gan zināju ka krāsas izbalēs ar koka izzušanu tomēr cerēju ka vel būs redzama krāsa. Te bildes kā izskatījās koks sākumā un pēc kāda gada kad ir izžuvis.

Koks tikko izrakts
Koks tikko izrakts
Izžuvis koka gabals
Izžuvis koka gabals

Lai Izveidotu korpusu, vispirms koks ir jāsazāģē strēmelēs, lai ar to vieglāk būtu apieties.

Nogriezti apakša
Nogriezti apakša
Nogriezti sāni
Nogriezti sāni
Divas plāksnes
Divas plāksnes

Tātad esmu ieguvis divas koka plāksnītes. Tagad jāizdomā kā šis divas plāksnītes pārvērst par korpusu microSD karšu lasītājam.

Vispirms nogriezīsim galus kur būs usb porta vieta. Kā arī atzīmēsim kurš gals pieder kurai pusei, lai saliekot kopā koka tekstūra turpinātos no vienas daļas otrā. Kā ari iezīmējam kontūru microSD čipam.

USB porta gabaliņš
USB porta gabaliņš
Izgrebta viena puse
Izgrebta viena puse

Izgrebjot visas četras detaļas, tās salīmēju kopā ar koka PVA līmi, kas nav pareizi jo PVA līme ir skāba un tā veido koroziju uz plates un izveido īssavienojumus. Tā ir mana mācība, nākošas reizēs jāizmanto  epoksīda līme vai kādu citu, kas nav sarmaina. Salīmēto usb kociņu noslīpēju gludu, kā ari pirms tam biju izurbis caurumu priekš led indikācijas gaismiņas. Koka krāsa nav tik iespaidīga kā biju cerējis, bet ja es vel domātu to nolakot vai ieeļļot, tad noteikti krāsas būtu mazliet izteiktākas.

Usb microSD kartes lasītājs
Usb microSD kartes lasītājs
Usb microSD kartes lasītājs 2
Usb microSD kartes lasītājs
2

Leave a Comment